top of page

Kartepe Kayak Merkezi

Kartepe Kayak Merkezi Kocaeli 2020 Fiyatları ve Gezi Notları

Kış sporları, fiyatları ve imkanlarıyla, yeni ve modern Kartepe Kayak Merkezi Kocaeli ‘deyiz. Otel, 2020 Skipass, kayak ve atv ücretleri bilgisi.

İzmit körfezi ve Sapanca Gölünü aynı anda görebileceğiniz manzarası ile Kartepe Kayak Merkezi, Kocaeli’nin tek Türkiye‘nin ise en modern tesisleri arasında. Kış aylarında oldukça yoğun bir ilgiye sahip kayak merkezi İstanbul’a 110 km ve 1.5 saatlik süre de ulaşılabilen en yakın konumda bulunuyor. Farklı uzunluklarda 4 Kayak pisti bulunan Kartepe Kayak merkezi modern ve yeni tesisleriyle kayak ve kış turizminin öncüsü olmuş durumda.Kocaeli’de yaşayan biri olarak tabii ki defalarca çıktım kayak merkezine. Çocukluğumuzun Keltepesi şimdi ise 2005 yılında yapılan 5 yıldızlı oteli ile Kartepe olarak turizme kazandırıldı.


Samanlı Dağlarının en yüksek konumunda bulunan Kartepe Kayak Merkezi 1200 metre rakımda. Telesiyejler ile çıkılan en yüksek zirvesi 1600 metrelerde. Kartepeye Maşukiye Belediyesinden tırmanmaya başlanıyor ve normal şartlarda 25 dk.ya çıkabiliyorsunuz. Kış mevsiminde yollar belediye tarafından sürekli tuzlanarak açık tutuluyor. Kar lastikli araçlarınız ile rahatlıkla çıkabilirsiniz.Kartepe Kayak Merkezi ‘nin güzellikleri;

Yemyeşil çam ağaçlarıyla bembeyaz karların içinde, aynı resim tablosundaymışız gibi gözüküyor. Bu güzelliği görmeye gelenlerin oluşturduğu inanılmaz bir kalabalık var. Kar mevsiminde Kartepe’nin tadını çıkarmaya geldik bizde. Bu güzel bembeyaz dağlar her yaştan insanı çekmiş kendine. Özellikle çocukların kar ve kayak sevinci görmeye değer.  Kayak tutkunları Kartepe’nin pistlerini çoktan fet etmişler. Her yaştan ziyaretçisine kayak imkanını bu güzel doğa içerisinde sunuyor. Kış mevsimi karla beraber Kartepe’de muazzam güzel yaşanıyor. Bizde bu güzelliğe ve eğlenceye dahil ettik kendimizi.


Kartepe Kayak Pistleri ve uzunlukları;


Kartepe Kayak Merkezi Giriş ve Teleferik ücretleri 2020

Günübirlik gelen binek araçlar için giriş fiyatı 2020

Motorsiklet : 20 tl.

Otomobil : 30 tl.

Minibüs :  80 tl.

Kayak yapmak için teleferik ile çeşitli uzunluktaki pistlere çıkmanız gerekiyor. Bunun için ise ski pass kartı almalısınız. Kartepe teleferik fiyatları, telesiyej ve lift fiyatları şu şekilde: Kısa tur ile pistlere çıkılan bölgeye iniyorsunuz.

Kartepe Ski pass Ücretleri 2020 fiyatları :

Kısa tur tek çıkış için 30 tl.Uzun tur tek çıkış için 50 tl.Sınırsız hafta içi günlük 120 tl.Sınırsız hafta sonu günlük 150 tl.

Yarım günlük isterseniz Skipass ücreti 80 TL. ve Kredi Kartı kullanabiliyorsunuz. Birde depozito olayı var tabi Skipass kartı için 20 tl depozito ödemeniz gerekiyor. Her kart için ayrı ödenen depozito ücreti ise nakit.

Kayak malzemeleri kiralama fiyatları 2020

Board kiralama günlük: kalitesine ve bütçenize göre 50TL. ile 120 TL arası

Bot Kiramala günlük : kalitesine ve bütçenize göre 50 Tl ile 120 Tl arası

Kartepe aktivite turları fiyatları 2020 :

Kartepe Kayak Merkezi ve çevresinde yapılacak heyecan dolu birçok aktivite daha var. En çok tercih edilenler arasında ise Atv ve Utv turları, At turları, kar paletli Atv turları, Çin kızakları, ve şimdilerde her yerde gördüğümüz zipline’lar geliyor. Kartepe Atv turları fiyatları 2020 için bir listeleme yaptık. Kartepe’nin eşsiz doğasında yaz-kış 4 mevsim Atv turları 45 dk ve rehber eşliğinde belirlenmiş macera dolu parkurlarda güvenle ve keyifle yapma fırsatı veriyor.

Kartepe ve çevresinde en çok tercih edilen Atv turları rehber eşliğinde yapılıyor. Her 5 atv için bir rehber ile çıkılan turlar 45 dk daha önceden belirlenmiş güzergahta güvenle yapılıyor.


Kartepe Atv Turu fiyatları 2020 için

1 kişi Atv turu : 125 tl  30-40 dk2 kişi Atv turu 150 tl  30-40 dk.

Kartepe Utv Turu fiyatları 2020 için

1 kişi Utv turu : 300 tl  30-40 dk2 kişi Utv turu : 500 tl  30-40 dk.

Kartepe Küçük boy otomatik vites 2 kişilik UTV turları

2 kişi Utv turu 200 tl. 30-40 dk.


Kartepe Kayak Merkezi Yolu Nasıl?

Düzgün yolları ve eşsiz manzarası eşliğinde çıkıyorsunuz zirveye. Ancak hafta sonu yoğunluğa bağlı olarak trafiğe takılabilirsiniz. Sömestır tatili ve hafta sonu çıktığımız Kartepe Kayak Merkezi yolunda trafik tıkanabiliyor.


Kartepe Kayak Merkezi Kocaeli Hangi aylarda gelinir?

Türkiye’de kış turizminin yapılabildiği en ekonomik yerler arasında olan Kartepe Kayak Merkezi İstanbul ve çevresinin oldukça fazla ilgisini çekiyor. Marmara Bölgesi iklimine göre Aralık Ocak ve Şubat aylarında keyfi en güzel çıkıyor Kartepe’nin. Bence gelmeden önce Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden hava ve kar kalınlığına bakın derim.


Kartepe Kayak Merkezi içerisindeki kafelerde Kahve 17 Tl. Çay ise 10 Tl. Sucuk ekmek ise 30 tl. bilginize… Tuvalet ise 3 tl…

Kiralık kayak malzemeleri nerelerde bulabilirim?

Günübirlik kayak heyecanını da yaşayabileceğiniz Kartepe Kayak Merkezi yolunda ve içerisinde her türlü imkanlar mevcut. Fiyatlar Kayak Merkezi içerisinde biraz yüksek olsa da Maşukiye ve Kartepe yolu üzerinde kiralık kayak ve malzemelerini daha uyguna bulabilirsiniz.


Kartepe’de yapılacak aktiviteler;

Bu bölgede yaşayan biri olarak Kartepe eteklerindeki birçok doğa harikası yaylaları ve ormanlarıyla gezilecek yapılacak birçok etkinlik var. Bahar ve yaz aylarında traking, kampçılık, atv motor turları gibi doğa sporları ile birlikte yaylaları, şelaleleri, vadileri ile de güzel ve keyifli bir gün geçirebilirsiniz. Kuzu yayla ve Sisli vadiyi tavsiye ederim. Çeşitli kahvaltı ve et restoranlarında bulunduğu bu güzergah da yazın serinlemek için ideal yerlerden biri.


Kartepe’de eğlence dolu Zıpline ve fiyatları;

Aslında yeni yeni moda oldu ve yaygınlaştı zıplıne. Türkiye’yi gezerken de çok rastladım. Karadeniz Fırtına Vadisi’nde ormandan ormana, Antalya Köprülü Kanyon’da rafting yapanların üzerinden doğaya eğlence katanlar vardı. Alternatif bir eğlence, soft bir doğa sporu olarak yapılıyor artık. Kocaeli Kartepe‘de kayak dışında ki bu zıpline ise oldukça ilgi görmeye başladı. 1300 metre rakımda 1 metre karın üzerinde uçarcasına eğlenmenin bedeli ise 40 tl.

Kartepe Kayak Merkezi Rakım bilgileri :

Kocaeli  Kartepe kayak merkezi kayak ve kış sporları ile oldukça popüler hale geldi.  Kayakçıların en çok merak ettiği ise Kartepe Rakım bilgisi oldu.

Kartepe’nin en yüksek rakım noktası 1699 m.Kartepe Kayak pistleri rakım ise 1300 metrelerde.

Kış turizmi ile ünlenen Kartepe’ye turlar düzenleniyor.

Doğa ile iç içe olmanın yanında Yuvacık barajı, Sapanca Gölü’ne de yakınlığı Kartepe, Maşukiye ve çevresi için günübirlik veya konaklamalı çeşitli turlar düzenlenmeye başlanmış.


Kartepe Kayak Merkezi Eğlence;

Hafta sonları ve özellikle Sömestır tatilinde Kayak Pistlerinin başladığı yerde Ünlü DJ’ler ve dansçıların eşliğinde açık hava partileri yapılıyor. Oldukça eğlenceli geçen bu partilere kayak yapmak isteyenlerin oldukça büyük ilgisini görüyor. Bizde Shall Wee Seyyah grubu olarak bu eğlencelere katılarak yeni sosyal medyadan tanıştığımız dostlarımızla görüşmüş olduk.


Kayak Merkezi Otel ve Konaklama

Yaz kış doğası gereği sürekli kalabalık olan Kartepe’de  birçok otel ve konaklama imkanı bulunuyor.  Kartepe Kayak Merkezinde 1 tane büyük 5 yıldızlı otel var. Özellikle kışın sezonu dolu geçiren ziyaretçiler Kartepe ve Maşukiye bölgesindeki çeşitli otelleri tercih ediyorlar. Sezona göre fiyatları değişse de 200 tl ile 500 tl arasında fiyatlarla oda bulabilirler.


Kayak Merkezi Bahar ve Yaz aylarında da çok güzel;

Yaz mevsiminde ziyaret etmeniz için bir sebep daha verelim. Kartepe eteklerinde yaylalar bulunuyor ve bu yaylalar yaz boyunca serinleme noktası olarak kullanılıyor. Yuvacık barajı, Kuzuyayla, Sisli vadi ve Suadiye Yaylası’nda çadır kamp alanları mevcut. Günübirlik gezmek ve piknik alanları açısından oldukça zengin bir yer.


Kocaeli’de Kartepe Kayak Merkezi dört mevsim doğasıyla ve eşsiz manzarası ile yaşanacak bir yer diyebilirim. Bir İzmit’li olarak Kartepe’ ve çevresi bizim için sıradanlaşsa da Kış ve yaz turizmi için öncü yerlerden biri diyebilirim.


373 görüntüleme

Comments


bottom of page