top of page

Atina'nın Müzelerini Keşfetmek: Daha Derin Bir Anlayış Kazanmak İçin Heyecan Verici Bir Mini Şehir Gezisi


Atina Muzeleri | Gezi BAhcesi | Atina Turu

Atina Müzeleri: Derin Anlayış Kazanmak İçin Heyecan Verici Bir Gezi

Atina'da bulunan Ulusal Galeri, Nümismatik Müzesi, Savaş Müzesi, Akropolis Müzesi, Benaki Müzesi, Atina Şehir Müzesi, Ulusal Tarih Müzesi, Ulusal Arkeoloji Müzesi gibi zengin kültürel mirası barındıran müzeleri keşfedin. Her biri farklı bir dönemi yansıtan bu müzeler, kahvenizi yudumlarken tarih ve sanat ile iç içe olmuş oluyorsunuz .Yunanistan , hem geçmişinden hem de bugününden küresel kültürle güçlü bağlara sahiptir. Klasik ve Helenistik dönemlerin fiziksel ve fiziksel olmayan kalıntıları, Bizans toplumu ve modern Yunanistan'ın yenilikleri ziyaretçiler için çeşitli ve çekici bir manzara oluşturmaktadır.


Ülkenin başkenti, bu hareketli yenilik merkezinin ayrılmaz bir bileşenidir. Çok sayıda müze mekânı ile Atina, her biri tarihin farklı bir dönemine karşılık gelen çeşitli yönlerini sürekli olarak sergiler.


Bu yerlerde, bir fincan kahvenin tadını çıkarırken farklı kültürleri keşfedebilecek ve onlar hakkında sohbet edebileceksiniz. Atina hakkında daha derin bir anlayış kazanmak için kısa ama büyüleyici bir şehir gezisi de düzenleyebilirsiniz.


Dikkatimiz Atina'nın kalbindeki bölgelere yönelirken, anma mekânlarını ve farklı yerlerin ve dönemlerin yeniden inşasını kapsayan bir yolu keşfedeceğiz.Atina Muzeleri | Gezi BAhcesi | Atina Turu

Ulusal Galeri olarak da bilinen Alexandros Soutsos Müzesi, Yunanistan'ın önde gelen kurumlarından biridir.


Alexandros Soutsos Müzesi olarak da bilinen Ulusal Galeri, yalnızca görsel sanatların tanıtımına odaklanmış eşsiz bir kurumdur. Alsos Stratou'daki ikonik Ulusal Heykel Galerisi de dahil olmak üzere iki binası, Atina'nın sanatsal varlığının bir temsili olarak hizmet vermektedir.


2021 yılında faaliyete geçen kurum, Vasileos Konstantinou Bulvarı 50 numarada 21.000 metrekarelik son teknoloji bir tesiste yer alıyor. Çağdaş Yunan sanatının sembolü haline gelen tesis, sayısız eserden oluşan geniş bir kalıcı koleksiyona ev sahipliği yapıyor.


Ulusal Galeri'nin adresi Vasileos Konstantinou 50 adresinde bulunabilir ve web sitesi www.nationalgallery.gr adresindedir.


Atina'daki Nümismatik Müzesi


1834 yılında kurulan Nümismatik Müzesi, Yunanistan'ın en eski devlet müzelerinden biridir ve üç yüz yıl öncesine dayanan zengin bir geçmişe sahiptir. Müzenin kökenleri modern Yunan devletinin oluşumu ve dolayısıyla kültürel mirası ile yakından ilişkilidir.


Nümismatik Müzesi, MÖ 14. yüzyıldan günümüze kadar Yunan bölgesinin ekonomik ve sosyal tarihini kapsayan 500.000'den fazla esere ev sahipliği yapmaktan gurur duymaktadır.


Ayrıca kahvenizin tadını çıkarmak için mükemmel olan hoş bir avlu da mevcuttur.


nummus.gr web sitesi El. 12 Venizelou adresinde bulunmaktadır.


Savaş Müzesi
Vasilissis Sofias ve Rizaris caddelerinin kesiştiği noktada yer alan Savaş Müzesi, dikkat çekici bir mimari şaheser olarak öne çıkmaktadır. Dış tasarımında Alman Bauhaus ekolünün etkisi açıkça görülmekte, bu da onu benzersiz ve büyüleyici bir yapı haline getirmektedir.


Taş Devri'nden 20. yüzyılın sonlarındaki modern döneme kadar uzanan geniş bir yelpazedeki savaş eserlerini sergileyen binanın içeriği de aynı derecede ilgi çekicidir.


Tarihimizin bu olağanüstü dönemi, obsidyen ve bakır silahlar, tüfekler, makineli tüfekler ve askerler ile sıradan askerler tarafından giyilen kıyafetler gibi çeşitli bileşenlerden oluşmaktadır.


Savaş Müzesi'nin bitişiğinde, gün boyu hizmet veren bar-restoran Sinema'nın açık bahçesinde bir fincan kahvenin ve hafif bir yemeğin tadını çıkarabilirsiniz.


Savaş Müzesi web sitesinin konumu 2 Rizari ve Vasilissis Sofias caddelerinin kesiştiği yerdedir.


Akropolis MüzesiAkropolis Müzesi'nin kurulması, önceki müzenin deposunda bulunan Yunan sanatına ait hem mevcut hem de gelecekteki keşiflerin korunması ve saklanması için yeterli teknik kapasiteye sahip olunması yönündeki önemli bir gereksinimi karşılamıştır.


Yakın zamanda inşa edilen Akropolis Müzesi toplam 25.000 metrekarelik bir alanı kaplamakta ve üç ana bölüme ayrılmış çok sayıda olağanüstü keşfi sergilemektedir. Ziyaretçiler müzeyi bağımsız olarak keşfetme veya rehberli turlara katılma seçeneğine sahiptir.


Olağanüstü güzellikte bir kafe-restoran da mevcuttur.


Konum: Adres 15 Dionysiou Areopagitou'dur ve web sitesi www.theacropolismuseum.gr'dur


Benaki MüzesiAtina, yaklaşık bir asırdır çok yönlü bir kurum olan Benaki Müzesi'nin sergileriyle zenginleşiyor.


Kuruluşun merkezi, Vasilissis Sofia Caddesi ile Koumpari Sokağı'nın kesiştiği noktada bulunan neoklasik bir binada yer almaktadır. Bu merkezi konumdan başkentin diğer bölgelerine doğru uzanan ve her biri Pire 138, İslam Sanatı Müzesi ve Gika Galerisi gibi benzersiz bir kültürel projeye adanmış çeşitli binalar bulunmaktadır.


Başlamak için en iyi yer, antik çağlardan modern çağa Yunan medeniyetinin evrimini sergileyen türünün tek örneği kalıcı bir sergiyi bulabileceğiniz ana binadır.


Müzenin çatı katında, Parlamento'yu ve Attika şehrinin canlı atmosferini seyretmek için harika bir bakış açısı sağlayan bir kafe de bulunmaktadır.

Yer: Koumpari 1 ve Vasilissis Sofias, web sitesi: www.benaki.org


Atina Şehir Müzesi


Atina'nın modern zamanlardaki gelişimine odaklanan Atina Şehir Müzesi'ni keşfetme fırsatını kaçırmayın. Yerel halkın deyimiyle "Eski Saray "da yer alan müze, kraliyet çiftinin ilk eviydi.


Dekozi Vourou ailesinin anıları için bir depo görevi gören ve 19. yüzyıl ile 20. yüzyılın başlarında Atina'daki kentsel yaşam tarzını sergileyen 5 I. Paparrigopoulos adresindeki bina, ziyaretçiler için tavsiye edilen bir yerdir. Ancak, bu binanın aslında yeni olmadığını belirtmek önemlidir.


Karytsis Meydanı'nın merkezinde yer alan Atina Şehri Müzesi, ziyaretçilerin kültürel eğitimlerini keyifli bir yemek deneyimi ile harmanlamaları için mükemmel bir fırsat sunan çeşitli kafe ve restoranlara yakındır.

Konum 5-7 Ioannou Paparrigopoulou, web sitesi: www.athenscitymuseum.gr


Ulusal Tarih Müzesi


Kolokotroni Meydanı'nda yer alan Stadiou Ulusal Tarih Müzesi'ne erişim oldukça kolaydır ve eşsiz bir ambleme sahiptir.


Bu depoda, çeşitli tarihi kayıtlara, fotoğraflara ve daha geniş Yunan bölgesinin siyasi ve sosyal geçmişi hakkında fikir veren eşsiz bir eser yelpazesine erişebilirsiniz. Bu materyaller, Türk ve Frenk egemenliğinden 1821 Devrimi'ne ve egemen bir ulusun kuruluşuna kadar uzanan bir dizi dönemi kapsamaktadır.


Müzenin çevresinde yer alan ve birkaçı şehrin en iyi işletmeleri olarak bilinen kahve barlarından herhangi birinde bir fincan kahve yudumlamanın veya atıştırmalık bir şeyler yemenin keyfini çıkarabilirsiniz.


Ulusal Tarih Müzesi'nin web sitesinin adresi Stadiou 13'tür ve www.nhmuseum.gr adresinde bulunmaktadır.


Ulusal Arkeoloji Müzesi


Patision Caddesi üzerinde yer alan Neoklasik tarzdaki Ulusal Arkeoloji Müzesi, antik Yunanistan'ın zengin tarihini sergileyen 11.000'den fazla eser içermektedir. Müze 19. yüzyıldan kalma bir binada yer almaktadır.


Müze, Tarih Öncesi Eski Eserler, Heykel, Çömlekçilik ve Küçük El Sanatları, Mısır ve Doğu Eski Eserleri ve Metal İşleri olmak üzere beş ana kalıcı koleksiyona ev sahipliği yapmaktadır.

Güzel bir atriyumda yer alan Museum Cafe, ziyaretçilerin müzeyi keşfettikten sonra dinlenmeleri için harika bir yerdir. Bu büyüleyici mekân aynı zamanda çeşitli kültürel etkinliklere de ev sahipliği yapmaktadır.


Ulusal Arkeoloji Müzesi'nin yeri 44 Patision (28 Ekim) Caddesi'nde olup, web sitesi www.namuseum.gr adresindedir.
1 Kommentar


neil jiohu
neil jiohu
09. Mai

大多数刚到海外的留学生都会面临各种难以处理的难题,尤其是在学期末,面对各种各样的考试,留学生群体也都承受了巨大的压力,为了缓解广大留学生的考试压力,我们Exam代考 https://www.lunwenhelp.com/exam-daikao/ 也做了很多工作,帮助众多留学生出色完成了考试任务,赢得了一致好评。

Gefällt mir
bottom of page