top of page

Yunan Adaları Bu Senede VizesizVizesiz Yunan Adaları


Yunan adaları bu sene vizesiz , Mart ile Ekim 2019 tarihleri arasında yapacağınız tatilde mutlaka gemiyi düşünün .

Tatil dönemleri başladığında Yunan Adaları Türkiye‘den turist akınına uğruyor. Yunan Adaları’nın güzelliğinden midir, yoksa eskiden bizimdi diye kan mı çekiyor bilemem ama artan Euro bile Yunan Adaları’na olan ilgiyi azaltmaya yetmiyor. Yunan Adaları denince şu vakitlerde daha çok Mikonos ,Santorini Rodos ,Midilli , Sakız , Samos adaları geliyor.
Yunan Adaları | Gezi Bahcesi Seyahat Blog
Yunan Adaları

Yunanistan, Türkiye’nin en yakınındaki komşu ülkelerinden biridir. Özellikle ege sahillerinde adalarının olması ile de Türk Turistlerin oldukça uğrak yerleri arasındadır. Çünkü hem yakınlık hem de ücret anlamında Türklere daha cazip gelmektedir. Fakat Yunanistan bir AB ülkesidir ve bu yüzden Türkiye ile arasında vize alma durumu vardır. Bu yüzden de turizm istenildiği şekilde yapılamamaktadır. Devletler de bu problemi ortadan kaldırmak için yunan adaları kapsamında karşılıklı olarak vize sınırlaması getirmiştir. Yani kapıda vize alarak vizenin çıkmama problemini ortadan kaldırmış ve süreci oldukça hızlandırmıştır. Aynı zamanda vize ücretlerini azaltmış böylelikle gelebilecek turist sayısını arttırmıştır. Vizesiz yunan adaları turizmi çok cazip hale getirmiştir. Birçok Türk’ün balayında tercih ettiği bu adalar oldukça fazla tercih edilmektedir.

Sakız AdasıSakız adası çeşme üzerinden gidilen ve oldukça yakın olan bir yunan adasıdır. Adını da sakız ağacının burada çok fazla yetişmesi ile almıştır. Sakız ağacından tüm dünyaya buradan ciddi bir ihracat yapılmaktadır. Fakat buradaki sakızlar bilinen sakızlar gibi değil oldukça ağırdır. Yemekleri oldukça lezzetlidir. Adanın için tarihi bir köyü anımsatmaktadır. Hediye eşya olarak da genellikle sakız alınmaktadır. Kapıda vize uygulaması bulunduğu için gidip gelmek oldukça kolaydır.
Rodos AdasıRodos adası Yunanistan’ın en gözde adalarından biridir. Bodrum ve Marmaris’in tam karşısında bulunan adaya buralardan feribotla gidilebilir. Yunanistan tarihini çok iyi yaşatan adalardan biri olan Rodos’a giden turist sayısı oldukça fazladır. Sadece deniz turizmi değil aynı zamanda termal turizmi de bulunmaktadır.

Midilli AdasıMidilli Adası Ayvalık’a oldukça yakın bir yunan adasıdır. Kapıda vize uygulaması olmakta ve Roma, Bizans ve Osmanlının kültürünü içerisinde yansıtmaktadır. Bu yüzden de diğer adalardan faklı olarak kültür gezilerini içermektedir.Mikonos AdasıMikonos günahların adası olarak bilinmektedir. Aynı Kıbrıs gibi kumar ve gece hayatı üzerine kurulmuş bir yapısı mevcuttur. Bu yüzden de uyumayan şehirdir. Gündüzleri insan bulmanın oldukça zor olduğu adada gece sokaklar çok kalabalıktır.

Santorini AdasıYunanistan’ın balayı adası olarak bilinmektedir. Gerek görünümü gerek ise yapısı bakımından çok romantik olduğu söylenmektedir. Özellikle zaman kısıtı olan balayı çiftleri bu adayı çok fazla kullanmaktadır.Mavinin her tonunu görebileceğiniz Yunan Adaları’nda vizesiz bir tatil geçirmeniz artık çok kolay. Karavan Cruises’un sizlere sunduğu Vizesiz Yunan Adaları programlarında ultra lüks gemilerde konaklarken, Yunanistan’ın eşsiz güzelliklerine sahip adalarını ziyaret edebilirsiniz. 


Yapmanız gereken sadece buraya tıklayıp yolculuğunuzu ayarlamanız .


#yunanadalari #vizesizadalar #gemiturları #cruise #vizesizyunanadalari

267 görüntüleme
bottom of page