2020'de ziyaret edilecek en iyi 11 yer.

2020'de ziyaret edilecek en iyi 11 yer

Yeni yıla yeni girrmişken 2020 yılı seyahatleri için bazı fikirler edinmek için doğru zaman. İster yalnız, ister bazı arkadaşlarınızla veya ailenizle seyahat ediyor olun, dünyanın dört bir yanındaki en iyi destinasyonları seçtim. Okumaya devam edin, 2020'de ziyaret etmek için en iyi 11 yerin listesini bulabilirsiniz.


Mostar, Bosna HersekMostar, Bosna-Hersek'te en çok ziyaret edilen yer ve hiç şüphe yok. Geleneksel restoranlar, pazar tezgahları, camiler ve diğer tarihi binaların bulunduğu Eski Kent, UNESCO listesindeki en güzel eski şehirlerden biridir. Eski Kent'in sokakları ve çarşısı büyülü, oryantal bir havaya sahip ve Orta Doğu'da bir yerde olduğunuzu hissettiriyor. Ziyaret edebileceğiniz ve burada insanların Osmanlı dönemlerinde nasıl yaşadıklarını görebileceğiniz birkaç geleneksel ev var - Muslibegović Evi ve Biščević evi.


Mostar Seyahati için En İyi Dönem Ne Zaman? Tüm yıl boyunca Mostar'ı ziyaret edebilirsiniz, ancak kış aylarında oraya gitmenizi önermiyorum çünkü oldukça soğuk ve ıslanabilir. Bu muhteşem şehri Nisan ve Ekim ayları arasında ziyaret etmek en iyisidir, ancak Mayıs ayında oraya gitmenizi öneririm. Yaz aylarında, oldukça kalabalık bir Old Town çok kalabalık olabiliyor.

Telč, Çek CumhuriyetiTelč, Çek Cumhuriyeti'nin güneyinde, sadece 6.000 nüfuslu, ancak görülecek çok şey olan küçük, masal benzeri bir şehir. Muhteşem İtalyan Rönesans mimarisi nedeniyle, genellikle “Çek Floransa” olarak adlandırılır ve Prag ile Viyana arasında yer aldığı için genellikle Bohemya, Moravya ve Avusturya arasındaki güzergahlarda önemli bir kavşaktı. Bütün bunlar eşsiz ve muhteşem görünümünü etkiledi. Sokakları arasında bir yürüyüşe çıkmalı ve özellikle ana pazar çevresinde, tüm bu renkli binalara hayran olmalısınız. Ayrıca, daha sonra tüm şehrin görünümüne ilham veren Rönesans mücevherlerine dönüştürülen eski bir Gotik kale olan Telč Kalesi'ni keşfedin.


Telč Seyahati için En İyi Dönem Ne Zaman? Telč'te asla çok sıcak veya çok soğuk değildir, böylece istediğiniz zaman ziyaret edebilirsiniz. Ancak hava güzel ve güneşli olduğunda ziyaret etmenizi öneriyorum, böylece şehirdeki yürüyüşlerinizin tadını çıkarabilirsiniz - Mayıs'tan Eylül'e kadar olan sürede seyahatinizi planlayın.

Viyana, AvusturyaViyana, öylesine zengin bir tarihe sahip, onu kavramanız biraz zaman alacak harika bir şehir. Şehrin her köşesinin anlatacak bir hikayesi vardır ve her bina Viyana ve Avusturya tarihinin büyük bir parçasıdır. Bu büyük şehrin sokaklarında hemen hemen her adımda, ziyaret etmek ve keşfetmek için tarihi öneme sahip bazı sanat kurumları veya binalar bulacaksınız. Ziyaret etmeniz gereken çok sayıda büyük müze var ve seveceğiniz birkaç kale var. Eğer bir kültür ve sanat aşığıysanız, Viyana sizin için bir numaralı varış noktasıdır.


Bu tarihi şehir hakkında daha fazla bilgi için önceki blog yazımı okuyabiliriniz . “Viyana Gezi Rehberi ”


Viyana Seyahati için En İyi Dönem Ne Zaman? Nisan-Mayıs ve Eylül-Ekim dönemlerinde Avusturya başkentini ziyaret etmek için en iyi zaman olabilir, ancak bize inanın, gitmeye karar verdiğinizde yanlış olmayacak. Viyana özellikle tatil sezonunda büyülü, bu nedenle Noel veya Yılbaşı gecenizi bu muhteşem şehirde geçirmenizi tavsiye ediyorum.


Pekin, Çin
800 yıldan uzun bir süredir Çin'in başkenti olan Pekin, Çin'in emperyal geçmişinin pek çok kalıntısı ve dünyanın en büyük nefes kesen turistik mekan koleksiyonuyla mükemmel bir tarih ve modernliğin karışımıdır. Görmeniz gereken bir şey, bu da pek çok Pekin ziyaretinin nedeni olabilir, dünyanın en büyük insan yapımı yapısı olan Çin Seddi'dir. Ayrıca, 2020'de ilk kez Qianlong Bahçesini açacak olan dünyanın en büyük korunmuş antik manzarası olan Yasak Şehir'i ziyaret edin.


Pekin'e vardığınızda, şu anda dünyanın en büyük havalimanı olan ve son yıllarda Pekin gelişiminin sadece bir işareti olan havalimanından şaşıracaksınız.


Pekin Seyahati için En İyi Dönem Ne Zaman? Yaz çok ısınabileceği ve kışın soğuk ve karlı olabileceğinden, Pekin'den Mart'tan Mayıs'a ve Eylül'den Ekim'e kadar ziyaret etmek kesinlikle en iyi fikirdir. O zaman iklim en iyisi ve doğa çok renkli ve güzel.


MaldivlerMaldivler şüphesiz dünyanın en güzel takımadalarıdır. Bu büyülü adalar Hint Okyanusu'nda bulunur ve takımadalar 1000'den fazla mercan adasından oluşur. Maldivlerin plajları, lagünleri, mercan resifleri ve deniz yaşamı gerçekten olağanüstü - burası tüplü dalış için dünyanın en iyi yerlerinden biri.


Maldivler'deki en çekici plaj, Vaadhoo Adası'nın ışıltılı bir plajıdır. Burada planktonlar tarafından üretilen doğal olarak ışıltılı deniz sularının büyüsünü görebilirsiniz. Maldivleri başka bir şekilde deneyimlemek istiyorsanız, deniz uçağı uçuşuna çıkmalı ve plajları ve lagünlerinin manzarasının tadını çıkarmalısınız. Ayrıca, sahilde günbatımı keyfini gerekir, nefes nefese bırakacaktır. Hayatınız boyunca göreceğiniz en şaşırtıcı manzaralardan biridir.


Maldivler'i ziyaret etmek için en iyi zaman ne zaman? Maldivler, Mayıs'tan Kasım'a kadar çok yağmur getiren iki musondan etkilenir, bu nedenle ziyaretiniz için yılın bu bölümünden kaçınmanızı öneririz. Kuru mevsim Aralık ortasından başlar ve Nisan ortasından biter, bu yüzden mutlaka ziyaret etmek için en iyi zaman. Özellikle Mart ayında Maldivler'e seyahat etmenizi öneririm. Tüplü dalış yapmayı çok seviyorsanız, görünürlüğün en iyi olduğu Kasım ve Şubat ayları arasında oraya gitmeyi düşünün. Bununla birlikte, ıslak mevsimde akımlar zayıflama eğilimindedir ve sığ suda büyük miktarda resif köpekbalığı ve çekiç kafalı köpekbalığı kolayca bulunur. Bu yüzden her iki mevsimi düşünün ve size daha uygun olanı seçin.


Sevilla, İspanyaSeville, tıpkı Endülüs bölgesinin tamamı gibi her zaman birçok farklı kültür için bir cazibe merkezi olmuştur - Fenikeliler, Romalılar, Araplar, Hıristiyanlar ve bu şehirde yürürken tüm bu kültürlerin karışımını gerçekten hissedebilirsiniz.


Sevilla'da gerçekten önemli ve ilginç birkaç önemli nokta var, bunlardan biri dünyanın en büyük gotik katedrali olan Seville Katedrali ve Dünya Mirası. Katedralin hemen yanında, eski bir caminin minaresi olan Giralda çan kulesini göreceksiniz, tepesine tırmanmak biraz zor, ama manzara buna değer. Seville'de ziyaret etmeniz gereken bir başka yer, Real Alcázar - Mudéjar tarzında (İslami olmayan binalar için Mağribi esinli mimari) inşa edilen İspanyol kraliyet ailesi tarafından hala kullanılan bir saray kompleksi. Bu tarihi yerler Sevilla'nın eski Yahudi mahallesi olan eski Santa Cruz mahallesinde bulunmaktadır. Bu yer işaretlerini görmenin yanı sıra, dar, Arnavut kaldırımlı, renkli sokaklarında dolaşmak zorundasınız - kaybolmaktan korkmayın, tonlarca pasaj var ve hepsi sizi seveceğiniz yeni bir yere götürecek.


Sevilla ziyaret için en iyi zaman ne zaman? Seville seyahatiniz için en iyi zamandır. Mart-Mayıs döneminde ziyaret edin ve her yerde portakal çiçeklerinin tadını çıkarın. Ayrıca, muazzam bir geçit töreni gerçekleştiğinde, kasaba sokaklarında yürüyüş yapan ve Mesih'in Tutkusu ve Mesih'in Ölümü'nü hayata geçiren yaklaşık altmış gizlilikle Holly haftası için Paskalya çevresinde (İspanyolca Semana Santa) orada olun.


Marakeş, FasAtlas Dağları'nın eteklerinde yer alan Marakeş, caddelerinin her tarafında bu özel atmosfere sahip harika bir tarihi şehirdir. Marakeş'teyken, Jemaa el-Fnaa adlı ana meydanı kaçıramazsınız - gündüz bazı yılan oynatıcıları, kına dövme sanatçıları ve diğer çeşitli eğlenceleri ve geceleri kuzu, portakal suyu ve diğer spesiyalleri olan yiyecek tezgahlarını göreceksiniz. Biraz rahatlamak istiyorsanız, Fas'ın en popüler yerlerinden biri olan Jardin Majorelle'ye göz atın, akarsuları ve 300'den fazla bitki türü olan sakin bir bahçe - şehir gürültüsünden çıkmak için mükemmel bir yer.


Marakeş Seyahati için En İyi Dönem Ne Zaman? Marakeş'i ziyaret etmek için en iyi seçenekler kesinlikle Mart'tan Mayıs'a ve Eylül ile Kasım arasındaki mevsimlerdir. Yaz aylarında ziyaret etmenizi önermiyorum. En azından Eylül ayında, özellikle geceleri ve nemin düşük olduğu sıcaklıkların düşmeye başladığını bekleyin.


Puebla, MeksikaNew Mexico'dan sadece iki saatlik bir yolculukla gizlenen Puebla, Meksika'nın dördüncü en büyük şehri, güzel kiliseler, eşsiz çömlekler, mutfak lezzetleri ve çok daha fazlası ile dolu gerçek bir barok mimarisi kalesi. Bu muhteşem şehrin renkli sokaklarında dolaşın ve UNESCO Heritage City Center'ı keşfedin. Güzel barok binaların yanı sıra, geleneksel Puebla şekerleri ve ünlü renkli çömlekler ile birçok sevimli dükkan bulacaksınız.


Puebla kiliseler şehri olarak bilinir, 365 tane vardır veya en azından efsane böyle diyor. Santo Domingo Kilisesi'ne bağlı en azından muhteşem altın Capilla del Rosario'yu (Rosario Şapeli) görmelisiniz.


Puebla Seyahati için En İyi Dönem Ne Zaman? Puebla'daki iklim tüm yıl boyunca ılımandır, ancak ziyaret etmek için en iyi zaman çok güzel ve kuru olduğunda Nisan'dır - sadece bir şehri yürüyerek keşfetmek için mükemmeldir.


Parma, İtalyaİtalya'nın kuzeyinde, Emilia-Romagna bölgesinde yer alan Parma, küçük ama inanılmaz derecede büyüleyici bir eski İtalyan şehridir. Tamamen İtalyan yemekleri ile ilgiliyseniz, Parma sizin için mükemmel bir yer. Tüm peynirlerin kralı Parmigiano-Reggiano, Giuseppe Verdi'nin operaları ve Yüksek Rönesans ressam Correggio'nun “Bakire Varsayımı” şaheseri. Tüm bunlar Parma'nın İtalyan Kültür Başkenti 2020 olarak adlandırılmasının nedeni olabilir.


Parma'nın birkaç şaşırtıcı simgesi var. İtalya'daki Romanesk Katedrali'nin en güzel örneklerinden biri olarak kabul edilen ve özellikle muhteşem iç freskleriyle tanınan Parma Katedrali'ni ziyaret etmenizi öneririz. Oradayken, başka bir güzel bina olan Katedral'in hemen yanında yer alan Parma'nın ana Vaftizhanesine göz atın. İçeri girdiğinizden emin olun - iç mekan nefes nefese bırakacaktır. Bu şirin küçük şehrin sokaklarını keşfetmeye devam edin, çok seveceksiniz.


Parma Seyahati için En İyi Dönem Ne Zaman? Burası, tüm yıl boyunca ziyaret etmek için mükemmel olan başka bir konumdur. Ama ilkbahar ve sonbaharda oraya gitmek en iyisidir; her şey mükemmel bir şekilde dekore edildiğinden Noel tatillerini ziyaret etmeyi bile düşünebilirsiniz.


Kanarya Adaları, İspanyaKanarya Adaları, Batı Afrika kıyılarına yakın bir yerde bulunan ve ikliminden çok etkilenen inanılmaz bir İspanyol takımadalarıdır. Hava her zaman güzeldir ve kışın bile yüzebilirsiniz. Burada dağlar, kum tepeleri, muhteşem plajlar, dünyadaki en mavi su ve oldukça küçük İspanyol köyleri bulacaksınız. Şnorkelle dalış veya sörf yapmak için de mükemmel bir yer.


Bu takımadalarda dört ana ada (Gran Canaria, Lanzarote ve Tenerife) ve yedi küçük ada (Fuerteventura, El Hierro, La Gomerra ve La Palma) var, bu yüzden çok sayıda seçenek var ve bunların hiçbiri yanlış değil.


Kanarya Adaları Seyahati için En İyi Dönem Ne Zaman? Ocak veya Şubat aylarında 20 ° C ile Temmuz ve Ağustos aylarında 30 ° C arasında değişen sıcaklıkla, dünyadaki bu şaşırtıcı yeri ziyaret etmek asla yanlış mevsim değildir. Yaz aylarında gidebilir veya hatta Yılbaşı gecesini sahilde kutlayabilirsiniz - bu size kalmış.


ŞiliŞili, Güney Amerika ülkeleri arasında gerçek bir cennet - doğası mükemmel, şehirleri çok ilginç ve siyasi durumu inanılmaz. Şili'ye seyahat ediyorsanız, keşfetmeniz gereken birkaç yer var. Bunlardan biri kesinlikle akıllara durgunluk veren Atacama Çölü. Dünyadaki en eski ve en kurak çöllerden biridir ve en güzel çöllerden biridir. Güzelliği ve orada yaşayan tüm kuş türleri nedeniyle kuş gözlemcileri ve doğa tutkunları için en önemli yer haline geldi.


Ziyaret etmeniz gereken bir başka yer, beyaz su raftingi, dağ bisikleti, sinek balıkçılığı ve şimdiye kadarki en iyi stargazing gibi maceralar için birçok seçenek sunan bazı muhteşem manzaralar sunan Şili Gölü Bölgesi. Doğa çok şaşırtıcı, etrafınızdaki mavi gökyüzü ve renkli kır çiçekleri sizi şaşırtacak.


Şili Seyahati için En İyi Dönem Ne Zaman? Şili'nin doğası, Eylül'den Kasım'a kadar olan baharda kesinlikle en iyi şekilde görünüyor. Doğal çevreyi tam çiçek açtığında göreceksiniz ve tam da böyle olmasını istersiniz.