top of page
Yunanistan Gezisi
Yunanistan Gezisi

03 Mart 2020 - 08 Mart 2020

|

Yunanistan

Yunanistan Gezisi

Tarih Kültür ve Kosmopolit Yolların Keşiştiği yerler

Bilgiler

03 Mart 2020 - 08 Mart 2020

Yunanistan

Tur Programı Hakkında

 

TUR PROGRAMI:

Tur Programı 21:00 – Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü 21:30 – Mecidiyeköy Murat Muhallebicisi Önü 22:00 – İncirli Ömür Plaza Önü

Birinci Gün (3 Mart 2020 Salı): Yukarıda belirtilen buluşma yerlerinden, belirtilen saatlerde misafirlerimizi alarak yola çıkıyoruz. Tekirdağ, Malkara, Keşan, İpsala güzergahından geçerek İpsala Kara Hudut Sınır Kapısı’na ulaşıyoruz. Türkiye tarafında çıkış işlemlerini gerçekleştirmemizin ardından, Meriç Nehri üzerinden geçerek Yunanistan Kipi Kara Hudut Sınır Kapısı’na varıyoruz. Yunanistan'a giriş işlemlerinin tamamlanmasının ardından da kahvaltı molasına değin, yolculuğumuza devam ediyoruz. (Türkiye’den çıkış sırasında Türk tarafındaki Duty Free Shop’da çok kısa bir süre durulacaktır.)

İkinci Gün (4 Mart 2020 Çarşamba):

Yunanistan'a girişimizin ardından Kavala yakınlarında, daha çok işletmecisi hanımefendinin adı ile bilinen “Anastasya”’da kahvaltı molası veriyoruz. Mola vereceğimiz yerin gerçek ismi “Kourabies Lovies”. Duracağımız bu yer her ne kadar Kavala kurabiyeleri ile meşhur olsa da, biz kurabiye alma işini dönüşe bırakacağız ve kahvaltılarımızı yaparak yola devam edeceğiz. Kahvaltı alternatifleri arasında kahvaltı tabağı, peynirli poğaça ve öksüz doyuran tavuk suyuna çorba seçenekleri var. Molanın ardından, yolumuza devam ederek Mustafa Kemal Atatürk’ün doğduğu şehir olan Yunanistan’ın en büyük ikinci şehri Selanik’e ulaşıyoruz. Önce Aya Dimitri Katedrali’ni, ardından Türkiye Konsolosluğu’nun hemen yanındaki Mustafa Kemal Atatürk’ün doğduğu evi görerek Yedi Kule’ye çıkıyoruz. Zincirli Kule’de muhteşem Selanik manzarası ile fotoğraf çekebilmeniz için bir süre mola veriyor ve ardından panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Panoramik şehir turu kapsamında Kordon, Beyaz Kule, Döner Kule, Galerius Zafer Takı (Kamara), Rotonda (Eski Metropol Camii), Pazar Hamamı, Hamza Bey Camii, Büyük İskender heykeli, Makedonya ve Trakya Bakanlık Binası, liman, Makedonya Tiyatro Binası, Bedesten, Aya Athanasios Kilisesi, Panagia Calkeon Kilisesi, Panagia Acheiropoietos Kilisesi, Venizelos heykeli, Konstantin heykeli, Vardar Meydanı, Şadırvan Meydanı, Aristoteles Meydanı ve Elefterios Meydanı göreceğimiz yerler arasında. Panoramik şehir turumuzun ardından Beyaz Kule civarında hem öğle yemeği için serbest zaman vereceğiz. Serbest zamanın ardından otobüsümüze binerek otele geçiyor ve akşam gideceğimiz taverna turuna kadar istirahat ediyoruz. Akşam saatlerinde dileyen misafirlerimizle ekstra (35 Euro) taverna turuna gidiyoruz.

Üçüncü Gün (5 Mart 2020 Perşembe):

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından yola çıkıyoruz. Nihai istikametimiz Atina ancak öncesinde Kalambaka’ya giderek 1988’den beri Unesco Dünya Mirası listesinde bulunan Hristiyan keşişlerin inzivaya çekilmek için kullandıkları manastırların olduğu Meteora bölgesini göreceğiz. Meteora kelime anlamı olarak ‘boşlukta asılı kalan’ anlamını taşımaktadır. Bunun sebebi de bölgedeki manastırların her birinin devasa kayaların üzerine yapılmış olmasıdır. Yapıldıkları dönemde inşa edenlerin ve sonrasında da keşişlerin bu manastırlara çıkmalarını tek yolu ipten yapılmış file asansörler iken günümüzde artık merdivenlerle de ulaşım mevcuttur. Kalambaka ziyaretimizin ardından tekrar yola çıkarak Atina’ya ulaşıyoruz. Atina’ya gittiğimizde yol ve mevsim şartları el verirse panoramik şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. (Aksi bir durumda panoramik şehir turu ertesi gün yapılacaktır.) Panoramik tur kapsamında Parlamento Binası, Syntagma – Omonia Meydanları, Cumhurbaşkanlığı Sarayı Başbakanlık Konutu, Tarihi Olimpiyat Stadyumu, Hadrian Takı Bulvarları, Ulusal Kütüphane ve Akademi Üniversitesi, Nümizmatik Müzesi, Pire Limanı, Paşa Limanı, Türko Limanı, Olimpiakos Stadyumu, Stavros Niarchos Kültür Merkezi görülecek yerler arasındadır. Panoramik turumuzun ardından otelimize gidiyoruz.

Dördüncü Gün (6 Mart 2020 Cuma):

Otelde alacağımız kahvaltının ardından ekstra düzenlenecek (20 Euro) Atina Müzeler turuna katılacak misafirlerimizle birlikte otelden ayrılıyor Akropolis, Akropolis Müzesi, Agora, Ulusal Arkeoloji Müzesi ve içeren müzeleri geziyoruz. Tura katılamayacak misafirlerimiz içinse gün boyu serbest zamanımız olacak. Dileyen misafirlerimiz ile Atina’daki ikinci gecemizde Atina taverna turuna gideceğiz (50 Euro).

Beşinci Gün (7 Mart 2020 Cumartesi):

Sabah kahvaltımızın ardından yola çıkarak ilk gece konakladığımız Selanik’e tekrar gidiyoruz. Dileyen misafirlerimizle hızlı Bizans Kültürü Müzesi, Selanik Arkeoloji Müzesi ve Beyaz Kule ziyareti gerçekleştiriyoruz (Müzeler saat 16:00 itibari ile kapanacak. Müze giriş ücretleri toplam 11 Euro) Diğer misafirlerimiz Selanik’te serbest zamanın tadını çıkarabilirler. Ekstra düzenleyeceğimiz Selanik yürüyüş turunda (5 Euro), panoramik turda gördüğümüz mekanların yanı sıra Galerius Sarayı, Agora, Kapani, Pazar Hamamı gibi mekanları görerek sokak lezzetlerinin tadına bakma imkanını olacak. Konaklamamız Selanik’te otelimizde.

Altıncı Gün (8 Mart 2020 Pazar):

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından yola çıkıyor ve Kavala’ya gidiyoruz. Kavala’da Pargalı İbrahim Paşa’nın yaptırdığı ancak günümüzde Aya Nikola Kilisesi olarak kullanılan cami, yine Pargalı İbrahim’in onarttırdığı Roma dönemi su kemerleri, Kavalalı İbrahim Paşa’nın yaptırdığı iamret ve evi göreceğimiz yerler arasında. Ziyaretlerimizi gerçekleştirdikten öğle yemeği için vereceğimiz serbest zamanın ardından tekrar yola çıkacağız. İskeçe’de vereceğimiz kahve molası ve panoramik Gümülcine ve Dedeağaç gezilerimizin ardından akşam saatlerinde Kipi Kara Hudut Sınır Kapısı’na varıyoruz. Burada Yunanistan’dan çıkış işlemlerimizi takiben Duty Free Shop’da alış veriş yapabilmeniz için serbest zaman veriyoruz. Ardından Meriç Nehri üzerinden Türkiye’ye geçiyor ve İpsala Kara Hudut Sınır Kapısı’nda yurda giriş işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. İpsala, Keşan, Malkara, Tekirdağ güzergahı üzerinden İstanbul’a ulaşıp sizleri aldığımız noktalarda indirerek turumuzu noktalıyoruz.

 

Bilgi Almak

  • Yunanistan Gezisi

    Yunanistan Gezisi

    €230,00
    Satış bitti

Toplam

€0,00

Bu Turu Paylaş

bottom of page