top of page
Bir İstanbul Gezisi Fener Balat Ayvansaray
Bir İstanbul Gezisi Fener Balat Ayvansaray

16 Şub Paz

|

Fener

Bir İstanbul Gezisi Fener Balat Ayvansaray

Bilgiler

16 Şub 2020 08:00 – 15:00

Fener, Fener, Balat, Fatih/İstanbul, Türkiye

Tur Programı Hakkında

 

İstanbul yedi tepeli şehir… Yedi tepesinin de ayrı hikâyesi olan medeniyetlere kucak açmış, insanların doğumuna, evliliğine, hayat telaşına ve nihayet ebedi yolculuğuna şahit olmuş, güzel ve yalnız bir şehirdir İstanbul. Şairlerin çoğunun aşkına, kimisinin de Tevfik Fikret gibi hiddetine nail olmuştur. “İstanbul’u Dinliyorum” diyerek herkesin diline düşmüştür Orhan Veli’nin dizeleriyle.

GÜZERGAH: Cibali Tütün Fabrikası, Rezzan Has Müzesi, Cibalikapı, Ayakapı, Panagia Kilisesi, Gül Camii, Fener, Rum Okulu (Kızıl Mektep), Fener Rum Patrikhanesi, (Tercihe veya grubun kondisyonuna bağlı olarak Yavuz Sultan Selim Camii, Aspar Sarnıcı, Çarşamba semti tura dahil edilebilmektedir, bu ilave güzergah yokuş yukarı yaklaşık 10 dakikalık ekstra yürüyüş gerektirir, tura toplamda 1 – 1 Saat 15 dakika eklenmiş olur) Kanlı Meryem Kilisesi, Bulgar Sveti Stefan Kilisesi (Demir Kilise), Kantemir Evi, Balat Çarşısı, Agora Meyhanesi, Ahrida Sinagogu, Surp Hıreşdegabet Ermeni Kilisesi, Cabir Camii, Lonca, Blaherna Ayazması, Anemas Zindanları ve ana güzergâh boyunca göreceğimiz diğer eserler.

 Önemli Not  : Rezervasyon Yapılırken ödeme alınmaz , sadece ön kayıt bilginiz alınır . Ödeme için daha sonraa size bir email ile haber verilecektir.

 

Turlar Günlük Yürüyüş turlarıdır, bu sebeple misafirlerimizin rahat yürüyüş ayakkabısı, rahat kıyafet ile turlara katılması, kendi menfaatlerine olacaktır.

❖ Rehber, planını sabah grup ile paylaşır, grubun durumuna – isteğine, hava durumuna ve turun akışına göre 1 veya 2 kısa dinlenme – çay molası ve öğlen – öğleden sonraya denk gelecek şekilde bir yemek molası verilecektir.

❖ Rehber taahhüt ettiği güzergahı tamamlayacaktır. Arzu eden misafirler rehbere bildirmek koşulu ile turdan istediği noktada ayrılabilir. 

❖ Turlarda tüm misafirlerimize rehberi rahat duyabilmeleri açısından kulaklık sistemi dağıtılacaktır.

❖ Tur ücretine Profesyonel Rehberlik Hizmeti ve dağıtılacak olan kulaklık dahildir.

❖ Tur ücretine dahil olmayan harcamalar: Gerektiği durumda müze girişleri için kullanılacak olan Müzekart, müze kartı olmayan misafirlerimiz için Rezzan Has Müzesi Giriş ücreti 5TL., öğle yemeği ve molalardaki kişisel harcamalar tur ücretine dahil değildir.

Bilgi Almak

  • Fener Balat Ayvansaray Gezisi

    İstanbul'u Beraber Gezelim

    ₺100,00
    Tükendi

Bu etkinlik için biletler tükendi

Bu Turu Paylaş

bottom of page